Ölsejdlar

478405

ÖLSEJDLAR, Otto Wittorf, 8+1 st, lock i tenn, sejdlar i glas resp keramik, höjd ca 14-17 cm

Proveniens: "Zur Himmelsleiter", Stockholms äldsta tyska barstuga, Vasagatan 38.

Bruksslitage, en sejdel med nagg, en med spricka

Diverse, Stockholmiana

Ölsejdlar

Budhistorik (10 bud)
3419206
1 800
3419301
1 700
3419206
1 300
3418093
3418093

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.