Bestick Rosenholm

478367

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 30 dlr., silver, GAB, Stockholm, 1970-1990-tal, bestående av 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 4 bordsskedar, dessertsked, 7 kaffeskedar, 4 moccaskedar, längd ca 11-20 cm, vikt exkl. knivar ca 545 g

Bruksslitage

Ändringar/tillägg
Bordsbestick ej mat

Silver, Silverbestick

Visas på begäran

Bestick Rosenholm

Budhistorik (11 bud)
3418076
2 600
3413263
2 400
3413102
3410136
3410136
1 800

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.