Uppläggningsfat 1 par Kina 1700-tal

478340

UPPLÄGGNINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av hjortar i landskap, längd ca 27 cm

Smärre nagg på baksidan av brättet

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Budhistorik (27 bud)
3427622
3426825
2 800
3426825
2 400
3427621
3426825

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.