Spegel rokoko

478330

SPEGEL, 1700-tal, rokoko, dekor i papiermarché och pastellage av akantusblad och rocailler, förgylld med polerat guld och slagmetall i orginal, bakstycke i orginal, delvis fasetterat glas, ca 113x50 cm

Övre glas senare, smärre bortfall

Speglar

Rum 2

Spegel rokoko

Budhistorik (14 bud)
3417932
6 000
3417917
5 800
3417916
5 600
3417915
5 400
3417914
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.