Matservis Victoria

478291

MATSERVIS, 56 dlr., "Victoria", porslin, 1900-talets första hälft, Czechoslovakia, polykrom dekor, guldkant, bestående av: 12 flata mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 6 uppläggningsfat, skål, såsskål, kanna samt terrin, mattallrikens diameter ca 24 cm

Såsskålen med nagg, ytterligare nagg kan förekomma, guldet med slitage

Keramik/Porslin

Visas på begäran

Matservis Victoria

Budhistorik (1 bud)

3416928
2017-08-16 18:05:40

2017-08-17 kl 10:08
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.