Matbord senempire

478282

MATBORD, mahogny, 1800-tal, senempire, östersjöarbete, med 4 ofanerade iläggsskivor ā 49 cm vardera, höjd ca 73, diameter 137 cm

PROVENIENS: Biby Fideikommiss, Gillberga socken, Södermanlands län

Ytskador, sprickor, löst extraben medföljer

Möbler, Matbord

Rum 3

Matbord senempire

Budhistorik (16 bud)
3423159
3 600
3423150
3 400
3423112
3 200
3422974
3422972
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.