Urna Kina blå emaljfärg

478267

URNA med lock, porslin, Kina, 1900-tal, blå emaljfärg, med Shou-tecken, höjd ca 23 cm

Krackelyr

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Urna Kina blå emaljfärg

Budhistorik (7 bud)
3420203
3420202
750
3420201
700
3420200
450
3419360

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.