Ljusstakar brännförgylld brons

478263

LJUSSTAKAR, 1 par, omkring 1800, Frankrike, brännförgylld brons, graverad dekor, fotavslutningar i form av lejontassar, höjd ca 23,5 cm

Åldersrelaterat slitage, manchetter med senare bornning för prismor

Diverse, Belysning, Metall

Monter 1

Budhistorik (13 bud)
3430056
2 600
3430055
3430049
3429562
1 800
3429561
1 700

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.