Hörnskåp stockholmsarbete i Karl Johan

478262

HÖRNSKÅP, fanerat i mahogny, 1800-talets början, stockholmsarbete i Karl Johan, brännförgylld dekor, nyckelskylt med brännförgylld relief i form av ansikte, inredd med hyllplan, höjd ca 152, 85x53 cm, nyckel finns

Åldersrelaterade skador, listbit saknas

Möbler, Skåp, byråer

Rum 13

Budhistorik (4 bud)

3424534
4 200
3419029
3418864
3418863

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.