Samovar silver

478254

SAMOVAR, med kanna, bricka samt kopp, silver, Persien, tidigt 1900-tal, höjd ca 25 cm, totalvikt ca 1440 g

Rökrör saknas, en liten bit av benet på hänkeln saknas, slitage

Silver, Övriga silverföremål

Monter 11

Samovar silver

Budhistorik (33 bud)
3417128
11 000
3406935
10 500
3417125
10 500
3406935
10 000
3417123
9 800

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.