Golvur Mjölby intarsia

478252

GOLVUR, troligen Birger Ekman för Mjölby Intarsia, 1940-tal, fanerat i olika träslag, intarsia med bl.a. stjärntecken, höjd ca 175 cm

Bruksslitage, utbytt urverk till quartz

Klockor/Ur

Rum 14

Golvur Mjölby intarsia

Budhistorik (7 bud)
3417370
3 200
3415366
3410287
2 800
3409758
3408935

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.