Matservis Rörstrand Sommar

478251

MATSERVIS, 97 dlr., porslin, 1900-talets början, Rörstrand, tryckt dekor av rosor, guldkant, bestående av 24 flata mattallrikar, 23 djupa mattallrikar, 24 förrättstallrikar, 19 assietter, 2 uppläggningsfat, skål, saladiere, 2 såssnipor samt en terrin med extralock, mattallrikens diameter ca 25,5 cm

Nagg förekommer, slitage

Keramik/Porslin, Matserviser, kaffeserviser, Specialauktion

Visas på begäran

Matservis Rörstrand Sommar

Budhistorik (13 bud)
3416800
900
3415727
850
3414066
3409441
750
3414065
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.