Byrå gustaviansk

478245

BYRÅ, 1700-talets slut, gustaviansk, 3 lådor, beslag i förgylld brons, fanerad med bl.a. alrot, alm, höjd ca 84, 108x52 cm, nyckel medföljer

Slitage, slagen skiva, smärre ytmärken, senare fotbeslag

Möbler, Skåp, byråer

Rum 2

Byrå gustaviansk

Budhistorik (13 bud)
3415159
12 000
3415158
11 500
3410792
9 000
3410375
8 400
3410374
8 200

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.