Skulptur 1700-tal

478192

SKULPTUR, 1700-tal, '' Simon de Zealot'', spår av bemålning, med atribut i form av såg, väggfäste och tak för utomhusbruk omkring 1900, skulpturens höjd ca 68 cm

Slitage, sprickor, färbortfall, lagningar, senare platta

Diverse, Samlarobjekt

Rum 2

Skulptur 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
3410893
10 000
3410892
9 400
3410891
9 200
3407069
2 600
3406865

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.