Skulptur 1700-tal

478192

SKULPTUR, 1700-tal, '' Simon de Zealot'', spår av bemålning, med atribut i form av såg, väggfäste och tak för utomhusbruk omkring 1900, skulpturens höjd ca 68 cm

Slitage, sprickor, färbortfall, lagningar, senare platta

Diverse, Samlarobjekt

Rum 2

Skulptur 1700-tal

Budhistorik (5 bud)
3410893
10 000
3410892
9 400
3410891
9 200
3407069
2 600
3406865

Slutpris SEK:
10 000
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 420 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer