Katsushika Hokusai Träsnitt

478184

KATSUSHIKA HOKUSAI (1760-1849): Fiskare vid Kajikasawa i provinsen Kai, ur The 36 views of mt Fuji, träsnitt, 1900-tal, signerad Zen Hokusai Iitsu hitsu, oban 25x37 cm

Orientaliskt, Konst, Konst

Fack 2

Katsushika Hokusai Träsnitt
Budhistorik (19 bud)
3416437
3415450
3415450
1 800
3414937
1 700
3414937

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.