HP Parker tillskriven 1800-tal

478179

HENRY PERLEE PARKER (1795-1873) tillskriven: "News from the war", tidning daterad 1837, olja på duk uppklistrad på pannå, 76 x 63 cm, rammått 107x94 cm

Etiketter på baksidan,duklagning, duk uppfäst på pannå, retuscherad

Konst, Äldre måleri

Budhistorik (21 bud)
3417176
3408390
3408389
1 400
3408388
1 300
3408387

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer