Kista 1800-tal

478172

KISTA, massiv ek, daterad 1802, imitationsmåleri i grönt, polykrom dekor av blommor, beslag och draghandtag i smide, inredd med läddika, höjd ca 67, 144x62 cm, nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Slitage, sprickor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns för avhämtning i Utlämningen

Diverse, Allmoge

Rum 22

Kista 1800-tal

Budhistorik (13 bud)
3413746
900
3413302
850
3413745
3413302
750
3413744
700

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.