Koppar assiett Kina 1700-tal

478023

ASSIETT, KOPPAR, 3 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, famille verte samt imari, diameter ca 5,5-16 cm

Nagg, imarikoppen med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Koppar assiett Kina 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
3415555
850
3410670
3410670
750
3415527
700
3410670

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.