Tallrikar Kina 1700-tal

478020

TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), en av djup modell, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 22 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 20

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
3415526
750
3413481
700
3413481
550
3410106
500
3410106

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.