Fat Kina Imari 1700-tal

478018

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), snäckformat, Imari, dekor av krysantemum och växtslingor i järnoxid samt underglasyrblått, längd ca 19 cm

Nagg, glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Fat Kina Imari 1700-tal

Budhistorik (23 bud)
3413210
3 800
3407456
3 600
3413207
3 600
3407456
3 400
3408420
3 200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.