Fat Kina Imari 1700-tal

478018

FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), snäckformat, Imari, dekor av krysantemum och växtslingor i järnoxid samt underglasyrblått, längd ca 19 cm

Nagg, glasyrnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Fat Kina Imari 1700-tal

Budhistorik (23 bud)
3413210
3 800
3407456
3 600
3413207
3 600
3407456
3 400
3408420
3 200

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer