Ljuskrona gustaviansk stil

478015

LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, för 6 ljus, invändigt elektrifierad, behängd med olikslipade prismor, piggbotten, höjd ca 65, diameter 55 cm

Bruksslitage

Belysning, Taklampor

Rum 11

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (8 bud)
3416006
3415914
1 700
3415633
1 600
3415093
3414098

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.