Ljuskrona gustaviansk stil

478014

LJUSKRONA, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, för 5 ljus, invändigt elektrifierad, behängd med olikslipade prismor, piggbotten, höjd ca 68, diameter 55 cm

Bruksslitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 4

Ljuskrona gustaviansk stil

Budhistorik (13 bud)
3415108
3 600
3414657
3 400
3415102
3 200
3414657
3415100
2 800

Slutpris SEK:
3 600
363 EUR, 412 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.