Ytterfoder Majolika Sommar

477951

YTTERFODER, majolika, 1800-talets slut, troligen Tyskland, dekor i relief av fredskallor, höjd ca 30 cm, diameter ca 35 cm

Fotringen med mindre nagg

Keramik/Porslin, Specialauktion

Rum 7

Ytterfoder Majolika Sommar

Budhistorik (27 bud)
3414207
2 400
3406652
3407526
3406652
1 900
3406549
1 800

Slutpris SEK:
2 400
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer