Ytterfoder Majolika Sommar

477951

YTTERFODER, majolika, 1800-talets slut, troligen Tyskland, dekor i relief av fredskallor, höjd ca 30 cm, diameter ca 35 cm

Fotringen med mindre nagg

Keramik/Porslin, Specialauktion

Rum 7

Ytterfoder Majolika Sommar

Budhistorik (27 bud)
3414207
2 400
3406652
3407526
3406652
1 900
3406549
1 800

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.