Med signerade linoleumsnitt av S. Ehrén

477931

ASBJÖRNSEN, (P. CHR.) - MOE, (L.), o.a. Brudprovaren. Erotiska folksagor från Norge. Urval och inledning Oddbjørg Høgseth. Svenskt förord B. af Klintberg. Stockholm 1978.
Folio. 18 signerade linoleumsnitt S. Ehrén. Numrerad 115/360

Ej genomgången

Böcker/Kartor, Skönlitteratur

Budhistorik (4 bud)

3414213
850
3412592
3408206
550
3404546

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.