Ilmari Tapiovaara

477925

ILMARI TAPIOVAARA, stol, "Mademoiselle", Edsbyverken, formgiven 1960, gråmålad, brännstämplad under sitsen, sitthöjd ca 37 cm

Färgbortfall, slitage

Möbler, Stolar, Design

Rum 5

Ilmari Tapiovaara

Budhistorik (17 bud)
3413908
1 800
3413896
1 700
3413894
1 600
3412023
3412020
1 400

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.