Sekretär 1800-tal sengustaviansk

477920

SEKRETÄR, sengustavianskt provinsarbete, 1800-talets början, betsad furu, 3 lådor, skrivklaff med bakomliggande skrivinredning, beslag i mässing, höjd ca 122, 110x43 cm, nyckel finns

Slitage, renoverad, något svårt att öppna skrivklaffen

Möbler, Skåp, byråer

Rum 18

Budhistorik (8 bud)
3414095
3414094
1 300
3414088
3414087
700
3412910
450

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.