Matbestick modell Olga i silver

477914

BESTICK, 30 dlr., silver, modell Olga, GAB, Stockholm 1900-talets mitt, bestående av: 6 matskedar, 8 matgafflar, 8 matknivar, 8 desertskedar, vikt exkl. knivar ca 894 g

Delvis med gravyr, bruksslitage, en kniv med smärre buckla i skaftet

Silver

Budhistorik (20 bud)
3414209
3 600
3413482
3 400
3409361
3 200
3409122
3409120
2 800

Slutpris SEK:
3 600
Utropspris SEK:
4 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer