Schatz barometer och skeppsklocka

477884

SCHATZ, barometer samt skeppsklocka, 1900-talets andra hälft, quartz, mässing och glas, monterad på träplatta, plattans mått 55x24 cm

Slitage

Klockor/Ur, Nautica/Technica

Rum 7

Budhistorik (21 bud)
3413721
1 600
3413698
3413720
1 400
3413698
1 300
3412373

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.