Soffa sengustaviansk

477883

PINNSOFFA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft, grå bemålning, sits bemålad i svart, med förvaring i sitsen, lös dyna klädd i grå textil, sitthöjd ca 45, 180x48 cm

Sprickor, ett benfäste lagat, orangrepp, slitage, senare sittdyna

Möbler, Soffor

Rum 20

Soffa sengustaviansk

Budhistorik (11 bud)
3412932
3412931
1 400
3412928
1 300
3412927
3412926

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.