Soffa sengustaviansk

477883

PINNSOFFA, sengustaviansk, 1800-talets första hälft, grå bemålning, sits bemålad i svart, med förvaring i sitsen, lös dyna klädd i grå textil, sitthöjd ca 45, 180x48 cm

Sprickor, ett benfäste lagat, orangrepp, slitage, senare sittdyna

Möbler, Soffor

Rum 20

Soffa sengustaviansk

Budhistorik (11 bud)
3412932
3412931
1 400
3412928
1 300
3412927
3412926

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 710 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer