Ljusstakar mässing

477876

LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1900-talets början, gustaviansk stil, Torshammar, märkta med stämpel samt 80, kolonnskaft, fotplattan med gallerkant, på kulfötter, höjd ca 19 cm

Smärre slitage

Metall, Belysning

Ljusstakar mässing

Budhistorik (13 bud)
3413796
3413838
3413796
3413837
950
3413796

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.