Penselvaser Kina

477862

PENSELVASER, 3 st., porslin, Kina, 1900-tal, cylinderformade, dekor av sångfåglar vid pion resp. krysantemum i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, två med stämplar i botten, guldbård, höjd ca 27-28 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Penselvaser Kina

Budhistorik (17 bud)
3414123
2 600
3413994
2 400
3413994
1 800
3411222
1 700
3410864
1 600

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.