Bojan Kina

477859

BOJAN, porslin, Kina, 1900-tal, klotformad, dekor av fenixfågel vid pion i emaljfärger samt järnoxid, kalligrafi, höjd ca 22 cm

Locket senare, mynningen med nagg

Orientaliskt, Porslin

Bojan Kina

Budhistorik (5 bud)
3414595
550
3414302
500
3414592
450
3414302
3412698

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.