Bordsur krom sekelskiftet

477858

BORDSUR, 1900-talets början, "Flashlight-Electric Alarm Clock", patenterad 1910 Darche Mfg.Co Chicago, förkromad, höjd ca 20, 32x15 cm

Sav garanterar inte funktionen, slitage

Klockor/Ur

Bordsur krom sekelskiftet

Budhistorik (11 bud)
3412929
850
3410674
3412620
750
3410674
700
3412619
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.