Ampel Karl Johanstil

477789

AMPEL, 1900-talets början, Karl Johanstil, plåt samt mässing, för 4 ljus, invändigt elektrifierad, diameter ca 42 cm

Åldersrelaterat slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 13

Ampel Karl Johanstil

Budhistorik (10 bud)
3412644
900
3411981
850
3411981
3412643
750
3411981
600

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.