Kaffeservis i silver 3 delar

477783

KAFFESERVIS, silver, 3 dlr, Norge, 1900-talets första hälft, bestående av: kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna, höjd 8,5-24,5 cm, totalvikt ca 911 g

Smärre slitage

Silver

Monter 11

Kaffeservis i silver 3 delar

Budhistorik (3 bud)

3412025
3408955
2 800
3408196
2 600

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 260 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer