Huggare

477782

HUGGARE 3 st, 1800-tal, mässings-resp. träfäste, den senare med balja, längd 59 resp 68 cm

slitage

Vapen/Medaljer

Monter 17

Huggare

Budhistorik (15 bud)
3412775
3 800
3407632
3 600
3407632
3 400
3407583
3 200
3407631

Slutpris SEK:
3 800
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer