Etsningar 2 st

477773

ETSNINGAR, 2 st, föreställande Claes Grill samt Anna Iohanna Grill, ca 28x20 cm, efter Gustaf Lundbergs pastell

Historik: Claes Grill. Directeur af Ost Indiska Compagniet och Kongl. Svenska Vetenskapsacademiens Ledamot

Proveniens: Claes Hultberg

Geijersgatan 14, Göteborg

Etsningar 2 st

Budhistorik (4 bud)

3414373
2 400
3419687
3414373
3413609

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.