Ring med grön syn spinell

477757

RING, 18 k guld med oktagonalt fasettslipad grön syntetisk spinell, stämplad Sävsjö Guldsmeds AB, 1963 Sävsjö, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 6,5 g

Bruksslitage, syntetisk spinell med repor

Guld/Smycken

Ring med grön syn spinell

Budhistorik (8 bud)
3412422
3405323
1 400
3405318
1 300
3405317
3405314

Slutpris SEK:
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 130 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer