Salongsmöbel Ny-Louis Seize

477732

SALONGSMÖBEL, 3 dlr., 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, bestående av: 2 karmstolar samt bord, vitlackerad, skuren dekor av bland annat fleuroner samt bladhölstrade ben, randig klädsel, karmstolarnas sitthöjd ca 45 cm, bordets höjd, 75x75 cm

Slitage

Möbler, Soffgrupper

Rum 2

Salongsmöbel Ny-Louis Seize

Budhistorik (23 bud)
3405218
5 800
3405216
5 600
3405216
5 400
3405210
5 200
3405213
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.