Ingefärskrus Kina porslin

477709

INGEFÄRSKRUS, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av flodlandskap i underglasyrblått, höjd ca 18 cm
Skador

Locke ej original, glasyrspricka insida locket

Orientaliskt, Porslin

Ingefärskrus Kina porslin

Budhistorik (9 bud)
3411185
750
3410251
700
3409216
650
3410250
600
3409216
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.