Fotogenlampa Hinks & Sons

477689

FOTOGENLAMPA, 1900-talets andra hälft, England, märkt Hinks & Sons, mässing och glas, kupa med dekor av blommor och kvinnofigurer, total höjd ca 71 cm

Åldersrelaterat slitage, kupa med ett avslag

Belysning, Bordslampor

Rum 7, Hylla 1

Fotogenlampa Hinks & Sons

Budhistorik (6 bud)
3411580
1 700
3411574
1 600
3404788
3404787
3402025

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.