Lyktor

477685

LYKTOR, 2 st, trä samt metall och trä, 1800-tal, för stearinljus, totalhöjd ca 26 resp. 39 cm LYKTA, metall, 1900-tal, totalhöjd ca 22 cm, LJUSPLÅT, punsad dekor, för stesarinljus, höjd ca 36 cm

Slitage, skador, rost

Belysning, Bordslampor

Rum 7, Hylla 8

Lyktor

Budhistorik (20 bud)
3411806
1 700
3411276
1 600
3406413
3409482
3406413
1 400

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.