Siri Rathsman oljemålning

477672

SIRI RATHSMAN (1895-1974): "Fågelburen 1", signerad och daterad Rathsman 1950, olja på duk, 73x60 cm

Smärre färgbortfall

Siri Rathsman oljemålning

Budhistorik (14 bud)
3411823
7 600
3409458
7 400
3408135
7 200
3408135
6 600
3403889
6 400

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.