Skålfat Kina

477668

SKÅLFAT, keramik, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått, celadon, diameter ca 25 cm

Blekt, slitage, krackeleringar

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Skålfat Kina

Budhistorik (1 bud)

3406975
2017-08-09 08:04:24

2017-08-11 kl 19:45
Slutpris SEK:
30 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.