Figur Kina Jadeit

477590

FIGUR, jadeit, Kina, 1900-talets slut, i form av vattenbuffel, längd ca 10 cm

Mulen med slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 14

Figur Kina Jadeit

Budhistorik (3 bud)

3410738
3410600
3403863

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.