Bestick modell Chippendale

477566

BESTICK, 47 dlr., "Chippendale", silver, GAB, Stockholm, 1900-talets mitt, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar samt 11 bordsgafflar, längd ca 17,5-24 cm, vikt exkl. knivar ca 1614 g

Bruksslitage

Silver

Visas på begäran

Bestick modell Chippendale

Budhistorik (12 bud)
3410438
6 600
3410362
6 400
3410326
6 200
3407412
6 000
3410242
5 800

Slutpris SEK:
6 600
665 EUR, 755 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.