Egron Lundgren oljemålning

477549

EGRON LUNDGREN (1815-1875): "Vid brunnen" Sevilla, signerad E Lundgren Sevilla, olja på duk, 46x35 cm

Utförd under konstnärens vistelse i Spanien 1849-53

Konst, Äldre måleri

Tavelvagn 1

Egron Lundgren oljemålning

Budhistorik (6 bud)
3423414
3 200
3421909
2 800
3421665
2 600
3421023
2 400
3418690

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.