Fat Japan

477458

FAT, porslin, Japan, 1800-tal, dekor i centrum av blomsterkorg, brättet med reserver av krysantemum och körsbärsblom i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 25 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Fat Japan

Budhistorik (5 bud)
3408503
750
3408965
700
3408503
650
3408597
600
3408503

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.