Ljuskrona rokokostil

477428

LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, ässingsstomme behängd med prismor, elektrifierad, höjd ca 78 cm, diameter 50 cm

Åldersrelaterat slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 8

Ljuskrona rokokostil

Budhistorik (36 bud)
3408643
4 400
3408637
4 200
3408639
4 200
3408637
3408635
3 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.