Grön Anna servisdelar

477427

RÖRSTRAND, "Gröna Anna", servis, 75 dlr, bestående av: 14 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 1 karott med lock, 1 skålfat, 11 äggkoppar, 4 kaffekoppar m. fat, 1 tekopp m. fat, 1 skål med handtag, 1 tillbringare, 1 större uppläggningsfat, 1 mindre uppläggningsfat, 11 större assietter, 12 mindre assietter, 1 kaffekanna, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 1 bricka, mattallrikarnas diameter ca 24 cm, 6 fat till kaffekopp samt en chokladmugg medföljer

7 extra fat till kaffekopp samt en chokladmugg medföljer, vissa delar gulnade, bruksslitage, 1 uppläggningsfat med krackelyr

Keramik/Porslin

Monter 13

Grön Anna servisdelar

Budhistorik (25 bud)
3409298
4 800
3409160
4 600
3409297
4 400
3409160
4 200
3409296

Slutpris SEK:
4 800
483 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.